KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12598031
nr 1259 8031
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Akvarell, Signerad, daterad augusti 1944,46x61
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
4.600 kr
måndag 3 juni 2019
kl 18:48:57
4.400 kr
4.400 kr
4.400 kr (Budbetjänt)